Aktualności

Joga i praca z powięziami – warsztat z Agnieszką Wielobób 6.10.19

JOGA I PRACA Z POWIĘZIAMI: TAŚMA BOCZNA I SPIRALNA
Nauczycielka: Agnieszka Wielobób – joga i ajurweda

Przeżycia, których doświadczamy zapisują się w naszym ciele w tkance łącznej. Powięź, zbudowana z tkanki łącznej, jest bardzo ważnym elementem spajającym nasze ciało jako całość. To „pajęczyna”, w której zawieszone są organy, która otaczając każdy najmniejszy element wnętrza i wpływa na jego funkcjonowanie.

Tym razem praktyka skoncentrowana będzie wokół pracy z pasmami powięziowymi, które określamy jako taśma boczna i spiralna. Taśma boczna (lewa i prawa) biegnie po zewnętrznej stronie ciała od zewnętrznego brzegu stopy, poprzez pasmo biodrowo piszczelowe, aż do bocznej strony szyi. Wspomaga ruchy boczne ciała, wspiera skłony do boku oraz pomaga w odwiedzeniu stawu biodrowego. Taśma spiralna oplata całe ciało zapewniając równowagę we wszystkich płaszczyznach, łączy miednicę z łukami stóp wpływając na stan odcinka lędźwiowego kręgosłupa, oraz umożliwia skręty ciała. Na warsztatach przyjrzymy się jak taśmy przebiegają w ciele, jakie pełnią funkcje, z czym związane jest ich napięcie/ skrócenie oraz jak dobierać asany by na nie wpłynąć. Zapraszamy!

Warsztat trwa od godziny 11.00 do około godziny 16.00. W trakcie będzie około 30 minut przerwy. Warsztat obejmuje praktykę i odrobinę teorii, ułatwiającej naszą praktykę ?

Koszt: 200 zł

Miejsce: Joga i fizjoterapia we Wrocławiu Sambhala, plac Pereca 2/1

Zapisy u:
Gosia Łapczyńska, jogawewroclawiu@gmail.com, tel. 515253363