Aktualności

Psychoterapeuta na pokładzie

Kochani! Już od dawna czułam potrzebę poszerzenia naszego zespołu o psychoterapeutę. Rzeczywistość mamy taką, że chyba nie ma osoby, która na jakimś etapie życia nie potrzebowałby pomocy w rozplątaniu swoich emocji i przeżyć. Dobrobyt wewnętrzny jest niezwykle istotny dla naszego zdrowia. Wiele problemów ciała bierze się z nieprzepracowanych traum, zgromadzonych stresów, trudnych emocji. To co mamy w głowie wiąże się silnie z naszą fizycznością. Ja po 12 latach pracy w charakterze fizjoterapeuty jestem absolutnie przekonana o tym, że psychoterapia i fizjoterapia są komplementarne i zawsze powinny iść w parze.
 
Dlatego z wielką radością witam na pokładzie Hanię 🙂
 
Hanna Trejgis – jest psychologiem, psychoterapeutą, pracuje indywidualnie i grupowo z osobami dorosłymi i dziećmi po różnych doświadczeniach traumatycznych oraz z osobami po traumach rozwojowych. W swojej pracy terapeutycznej korzysta z różnych metod opartych na naturalnych mechanizmach radzenia sobie z sytuacjami traumatycznymi, które każdy człowiek ma w sobie, a z których z różnych powodów nie korzysta. Hania prowadzi terapię traumy głównie poprzez pracę z ciałem, towarzysząc ciału w odnajdywaniu drogi do uwolnienia traumatycznych doświadczeń.
 
To co nam się przydarzyło jest zapisane w naszym ciele, nawet jeśli nie zawsze to pamiętamy. Ciało może nam to pokazywać poprzez objawy psychosomatyczne, które czasami są bardzo przykre, np.lęki,zaburzenia snu.
 
Motywacją Hani do praktykowania terapii traumy są słowa Petera A. Levine’a:
„Trauma jest być może najbardziej unikaną, ignorowaną, umniejszaną, zaprzeczaną, pełną nieporozumień i nieleczoną przyczyną ludzkiego cierpienia”.
 
Serdecznie zapraszam. Hania już jutro ma zaplanowane swoje pierwsze sesje. Jeśli chcesz skorzystać z jej doświadczenia, możesz umówić się z nią bezpośrednio pod numerem 605 038 127.