Joga ogólna – poziom podstawowy

Dla kogo?

  • Osoby, które nigdy wcześniej nie praktykowały jogi, w każdym wieku, każdej płci
  • Osoby, dla których metoda Iyengara jest niewystarczająca i chciałyby spróbować innego podejścia do jogi
  • Osoby z wysokim poziomem stresu i z dolegliwościami psychosomatycznymi (bóle głowy, bóle brzucha, bóle pleców, problemy z zasypianiem, uczucie napięcia i pobudzenia emocjonalnego)
  • Jeżeli masz jakiś problem zdrowotny i nie wiesz, czy joga jest dla Ciebie, zadzwoń do fizjoterapeuty (Gosia Łapczyńska 51-52-53-363)

 

Joga ogólna  to zajęcia dla początkujących, na których poznajemy podstawy jogi wg różnych koncepcji. Zajęcia bazują w dużej mierze na metodzie Iyengara.  B.K.S. Iyengar  był jednym ze współczesnych mistrzów jogi. Wprowadził on do praktyki różnorodne pomoce – koce, paski, klocki, wałki – po to, by każdy człowiek, niezależnie od jego ograniczeń ruchowych mógł rozpocząć bezpiecznie swoją praktykę jogi.

Joga ogólna nie ogranicza się jednak do koncepcji Iyengara, tak więc na zajęciach możesz spotkać się np. z elementami bardziej dynamicznymi, bazującymi na oddechu, inspirowanymi przez ashtanga jogę lub flow jogę.  Poza tym,  pracując z ciałem, uczymy się tu również pracy z oddechem, technikami relaksacyjnymi, koncentracyjnymi i medytacyjnymi. Każde zajęcia rozpoczynają się ćwiczeniami koncentracyjno-medytacyjnymi, a kończą savasaną (relaksacją).

Joga ogólna prowadzona jest przez fizjoterapeutę, nawiązuje więc również do współczesnej wiedzy z dziedziny anatomii, biomechaniki i medycyny, co powoduje, że niektóre pozycje (asany) są modyfikowane tak, by były optymalnie przystosowane do trybu życia Europejczyków (Hindusi ze względu na inny tryb życia i inne nawyki ruchowe mają odmienną od Europejczyków konstrukcję ciała, która pozwala im z łatwością wchodzić w pozycje niedostępne dla przeciętnego człowieka świata Zachodu).

Nauczyciel: Gosia Łapczyńska

Termin:

  • Poniedziałek 18:00-19:15