AktualnościWarsztaty

Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja

Serdecznie zapraszam na warsztat z Maciejem Wielobobem dotyczący tematu „Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja”

Warsztat odbędzie się 4.02.2017.

Wielu mistyków zwracało i zwraca uwagę na cierpienie, którego doświadczamy w różnych formach: czy to jako fizyczny lub psychiczny ból, czy niespełnienie w jakiejś dziedzinie życia czy też subtelna metafizyczna tęsknota, która nie znajduje spełnienia. Z pewnej perspektywy można by powiedzieć, że ścieżka medytacyjna służy do usunięcia cierpienia właśnie, proponując pewien proces oduczania się, porzucania swoich identyfikacji i uwarunkowań. W taki właśnie proces będziemy starali się wejść podczas wspólnej praktyki medytacji we Wrocławiu, zaczynając od doświadczenia bezwarunkowej akceptacji oraz współczucia wobec siebie i innych.

Podczas warsztatu skupimy się na praktyce medytacji, wspartej niezbędnymi dla zrozumienia kontekstu pracy wyjaśnieniami. Krok po kroku będziemy wprowadzani w te zagadnienia przez Macieja Wieloboba, autora 5 książek o jodze i medytacji, w tym „Medytacji w życiu codziennym” (2014) i „Uważności w praktyce” (2016), który od 23 lat praktykuje medytację, a od jakiegoś czasu także jej naucza w Polsce i za granicą.

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak również dla osób, które już medytują. Celem kursu jest wprowadzenie do głębi tradycyjnych technik w prosty, zrozumiały i użyteczny współcześnie sposób.

Rozkład warsztatu:
10.40 – rejestracja
11.00-14.00 – pierwsza część warsztatu
14.00-15.00 – przerwa
15.00-18.15 – druga część warsztatu

Cena: 200 złotych

Miejsce: Centrum Jogi Sambhala, plac Pereca 2/1

Informacje i rezerwacje: Gosia Łapczyńska, jogawewroclawiu@gmail.com,tel. 515253363